Podróże zagraniczne to dziś standard. Łapiemy już nie tylko okazje „last minute”, aby móc z przyjemnością położyć się na piasku pod palmą czy pozwiedzać nieznane nam wcześniej miasta oraz niewielkie wsie. Świat ma nam do zaoferowania wiele ciekawych miejsc, które są często na przysłowiowe „wyciągnięcie ręki” oraz w niezwykle przystępnej cenie. Pozostaje tylko pytanie, czy lepiej skorzystać z linii lotniczych i polecieć na wymarzone wakacje samolotem, czy lepiej postawić na wygodny autokar. Czy jest to możliwe, że busy wyprą połączenia lotnicze na kierunkach międzynarodowych?

Bezpiecznie za granicę

Prawdą jest, że w dzisiejszych czasach podróżujemy sporo. W pewnym sensie zostało nam to narzucone, gdyż codziennie przeglądamy różnorodne media społecznościowe, gdzie nasi znajomi i krewni chwalą się zdjęciami ze swoich podróży. Fakt ten rozbudził w nas chęć podróżowania oraz fotografowania ciekawych miejsc, aby również móc pochwalić się swoimi wspomnieniami z wyprawy. Jak wiadomo, podróże zagraniczne to nie tylko niezapomniane chwile, które spędzamy w innej kulturze, to także koszty. Musimy dobrze przemyśleć sobie i rozplanować cały wyjazd. Warto także zwrócić uwagę na sposób transportu. Planując wyjazd konkretnym środkiem lokomocji, weźmy pod uwagę przede wszystkim naszą wygodę, bezpieczeństwo oraz oczywiście finanse. Nie tylko samolot jest popularnym rodzajem transportu, coraz częściej wybierane są także firmy, oferujące transport busem zagranicznym.

Postaw na tanie rozwiązanie

To, co przede wszystkim wyróżnia podróże autobusem czy autokarem za granicę, to oczywiście cena. Niestety, bilety lotnicze nadal są dość drogie, dlatego nie każdego stać na ten zakup. Decydując się na busy zagraniczne, nie tylko możemy zabukować bilet nawet na kilka dni przed samym wyjazdem, ale w ostatecznym rozrachunku, zapłacimy za usługę stosunkowo niewielką sumę. Warto wspomnieć, że rezerwując bilet lotniczy, zwykle musimy robić to ze sporym wyprzedzeniem, dlatego wyjazdy na tzw. „ostatnią chwilę” w zupełności odpadają. Idealnym rozwiązaniem są wtedy busy zagraniczne. Bez żadnego problemu zakupimy bilet, nawet dzień przed, co umożliwi nam udać się w podróż. Oczywiście, bywają spore promocje na bilety lotnicze, jednak zwykle trzeba je nabyć z półrocznym wyprzedzeniem, dlatego z oferty tej mogą skorzystać przede wszystkim osoby, które chcą spontaniczne odwiedzić, np. Anglię lub Norwegię.

Warto wspomnieć, że podróż własnym samochodem zwykle wyniesie nam nieco drożej. Benzyna sporo kosztuje, możemy to odczuć zwłaszcza na dłuższych trasach, gdzie w grę nie wchodzi zazwyczaj jazda ekonomiczna.

Komfortowe i bezpieczne warunki jazdy

Choć zwykło się sądzić, że samolot jest najbezpieczniejszym środkiem komunikacji, nie zawsze mamy odwagę do niego wsiąść. Dzieje się tak głównie dlatego, że boimy się katastrofy lotniczej. O wiele szybciej zdecydujemy się pojechać busem zagranicznym na wakacje lub podróż służbową.  Jeśli chcemy podróżować bezpiecznie, postawmy na rzetelną i polecaną firmę przewozową, która ma za sobą niejedną wyprawę i wiele kilometrów przejechanych. W dzisiejszych czasach możemy bez problemu sprawdzić opinie firm w internecie lub zasięgnąć rady znajomych. Dobra instytucja przewozowa to taka, która oferuje z pewnością najwyższą jakość i komfort przejazdu. Zorientujmy się, czy w autobusie, którym chcemy udać się na wakacje, jest klimatyzacja oraz dodatkowe ogrzewanie. Sprawdźmy także, czy jest dostęp do toalety oraz czy autokar dysponuje, np. mini barkiem z napojami.

Busy zagraniczne na długie trasy

Jak wiadomo, komunikacja międzynarodowa nie musi odbywać się tylko poprzez linie lotnicze. Coraz częściej, nawet na dłuższe trasy wybieramy autobusy profesjonalnych i sprawdzonych firm. Podróż autobusem, choć z pewnością dłuższa, bywa niezwykle komfortowa! Nowocześnie wyposażone autokary, pozwalają na wygodne usadowienie oraz rozprostowanie nóg. Nie musimy także czekać w długiej kolejce do odprawy, jak w przypadku, gdy chcielibyśmy polecieć samolotem. Autokary świetnie sprawdzają się na trasach całej Europy! Niezwykle popularne są trasy dość bliskie, np. do Niemiec czy Belgii oraz dalsze, np. do Grecji na wczasy. Bez problemu dostaniemy się także busem do Anglii, gdzie kawałek trasy przepłyniemy promem. Dobrze jest sprawdzić także, jaką trasą jedzie wybrana przez nas firma przewozowa. Busy zagraniczne to świetne rozwiązanie, nawet na dłuższe wyprawy, ponieważ możemy w nich swobodnie wypocząć bez jakiegokolwiek tłoku.

Autobusy to także świetny wybór wtedy, gdy mamy sporo bagażu. Niestety, samolotem nie możemy zwykle pozwolić sobie na przewóz sporych rozmiarów walizek i plecaków. Nadbagaż sporo kosztuje, a nie wszystko można wziąć do bagażu podręcznego. W tej sytuacji o wiele rozsądniejsze wydaje się zdecydowanie na podróż busem zagranicznym. Dodatkowe walizki czy plecaki wyjdą nas praktycznie aż o połowę mniej!

Dłuższa trasa

Jeżdżenie busami na długie trasy międzynarodowe ma też swoje minusy. Z pewnością dla kogoś liczba godzin, spędzonych wewnątrz autokaru, może być o wiele za duża. Niestety, trzeba liczyć się z faktem, że autobusy pokonują trasę o wiele wolniej niż samolot, jednak dla sporej liczby osób nie jest to problem. Pozostaje pytanie, czy wolimy zaoszczędzić nieco pieniędzy na biletach i dodatkowym bagażu, czy wolimy zapłacić więcej i lecieć krócej?

Czy autobusy zastąpią podróże samolotem?

Trudno to jednoznacznie orzec. Możemy jednak z całą pewnością stwierdzić, że podróże autobusem za granicę są coraz bardziej popularne! Wiele osób decyduje się na to, by udać się na wycieczkę do krajów Europy właśnie busem zagranicznym. Niezwykle powszechne stają się też wyjazdy autokarami, np. do Anglii, gdzie konieczne jest pokonanie promem morza. Dzieje się tak głównie dlatego, że busy są o wiele tańszymi środkami lokomocji oraz można zabrać ze sobą pakowny bagaż, nie płacąc za niego dodatkowych funduszy, jak w przypadku podróży samolotem. Komfortowe, przestronne busy to z pewnością przyszłość wszelkich wycieczek!